Головна Політика Денис Маслов може стати новим міністром юстиції України

Денис Маслов може стати новим міністром юстиції України

by Черненко Аліна

Кандидатом на посаду міністра юстиції України є народний депутат від фракції «Слуга народу» Денис Маслов. Про це повідомила заступниця голови Офісу президента Ірина Мудра після зустрічі з депутатом та керівником ОП Кирилом Будановим.

За словами Мудрої, учасники зустрічі обговорили «спільну роботу, координацію дій і взаємну підтримку в реалізації політики у сфері юстиції».

«Я залишаюся на посаді заступниці керівника Офісу президента України. Саме в цій ролі я продовжу працювати далі і добиватися справедливості для України і українців на міжнародному треку», – зазначила вона.

Ірина Мудра також додала, що якщо кандидатуру Дениса Маслова підтримає Верховна Рада, він очолить Міністерство юстиції. Вона висловила впевненість, що під його керівництвом міністерство зможе трансформуватися з процедурного адміністратора в орган, який реально формує правову політику в державі.

Посада міністра юстиції стала вакантною після звільнення міністрів енергетики та юстиції Світлани Гринчук та Германа Галущенка, що стало наслідком розслідування НАБУ щодо ймовірної корупції в енергетичному секторі, яке відбулося 19 листопада.

Перед звільненням Галущенко, коментуючи своє відсторонення, зазначив, що «не тримається за посаду міністра» і вважає свої дії «цивілізованими і правильними» у контексті розслідування.

10 листопада 2025 року НАБУ оголосило про викриття злочинної організації, яка отримувала неправомірну вигоду від контрагентів «Енергоатому». Слідство стверджує, що кошти легалізувалися через офіс у центрі Києва, що належав родині колишнього народного депутата та нинішнього сенатора рф Андрія Деркача.

Детектив НАБУ Олександр Абакумов у ефірі програми «Української правди» повідомив, що під час розслідування зафіксували діяльність чотирьох міністрів Кабміну, йдеться про посадовців різних періодів.

Ще новини