Державне бюро розслідувань у співпраці з Офісом генпрокурора затримало колишнього високопосадовця Збройних сил України, його підозрюють у незаконному збагаченні, вказано в повідомленні на сайті ДБР.
За інформацією від Офісу генерального прокурора, йдеться про колишнього начальника Центрального управління продовольчого забезпечення тилу командування Сил логістики ЗСУ.
За даними слідства, чиновник у 2022-2023 роках набув необґрунтованих активів на майже 58 мільйонів гривень. Зокрема, йдеться про автомобіль, квартиру в Києві, 53 земельні ділянки на території України й інше майно.
«Крім того, підконтрольні посадовцю підприємства придбали склад площею 2000 квадратних метрів і єдиний майновий комплекс експериментального протезно-ортопедичного підприємства», – вказано у повідомленні ДБР.
В Офісі генпрокурора заявили, що сума набутих коштів більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує законні доходи чиновника.
У ДБР зазначили, що підозрюваний у незаконному збагачені затриманий, вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років.
У Державному бюро розслідувань та прокуратурі не називають імені затриманого чиновника.
Раніше стало відомо, що внутрішній аудит Міністерства оборони України за чотири місяці зміг виявити допущених порушень на понад 10 мільярдів гривень, повідомив голова відомства Рустем Умєров.
У березні минулого року журналісти «Схем» (Радіо Свобода) отримали у своє розпорядження вісім контрактів на харчування армії, укладених між Міністерством оборони та приватними фірмами у грудні 2022 року, та порівняли ціни у них із оновленими додатками до цих контрактів, які були переукладені після скандалу із завищеною вартістю на продукти для ЗСУ, що розгорнувся у січні навколо одного такого постачальника.
Журналісти дійшли висновку, що навіть після того, як більшість постачальників справді частково знизили вартість у каталогу на продукти для армії, а дію контрактів обмежили трьома місяцями, з багатьох ключових позицій ціни все одно залишаються вищими за середньоринкові. При цьому «Схеми» проаналізували фінансово-господарську звітність цих фірм і виявили, що самі вони закуповують найбільш «ходові» продукти для армії (картоплю, яблука, яйця, капусту тощо) за цінами, удвічі-тричі нижчими, ніж зрештою постачатимуть їх для війська. Таким чином маржа для приватних фірм по цих позиціях на багатомільярдних контрактах може скласти від 30 до 70 відсотків. Про це йшлося в розслідуванні «Меню для армії».
Командування Сил логістики було сформоване наприкінці 2018 року після об’єднання Сил тилу й озброєння ЗСУ. Вони відповідають за логістичне забезпечення діяльності ЗСУ.