Британія залучить українських експертів для протидії іранським дронам

Британія залучить українських експертів для протидії іранським дронам

Велика Британія планує залучити українських фахівців для боротьби з іранськими безпілотниками на Близькому Сході. Про це оголосив прем’єр-міністр Кір Стармер у своєму зверненні 1 березня.

Стармер зазначив, що нещодавній напад іранських військ на військову базу в Бахрейні «ледь не вразив» британських військових, хоча Британія не брала участі в ударах по Ірану.

«Ми цілеспрямовано вирішили не брати участі в ударах Сполучених Штатів по території Ірану, оскільки вважаємо, що найкращим шляхом для регіону та світу є врегулювання через переговори», – підкреслив він. За його словами, Тегеран має погодитися відмовитися від намірів розробки ядерної зброї в рамках таких переговорів.

Проте, прем’єр зазначив, що Іран завдає ударів по британських інтересах, ставлячи під загрозу життя британських громадян і їхніх союзників у регіоні. Партнери Британії в Перській затоці закликали Лондон «зробити більше для їхнього захисту».

Стармер також вказав, що британські літаки беруть участь у оборонних операціях, але головним способом протидії загрозам є знищення ракет на складах і пускових установках. Британська влада погодилася на запит США дозволити використання своїх баз для цієї «конкретної та обмеженої оборонної мети».

«Ми не приєднуємося до цих ударів, але продовжимо наші оборонні дії в регіоні. Залучимо експертів з України разом із нашими власними фахівцями, щоб допомогти партнерам з Перської затоки збивати іранські дрони», – заявив прем’єр.

Він також зазначив, що Лондон «засвоїв уроки» війни в Іраку і не планує брати участь у наступальних операціях в Ірані. «Однак Іран дотримується стратегії випаленої землі, тому ми підтримуємо колективну самооборону наших союзників та громадян у регіоні. Це наш обов’язок перед британським народом», – додав Стармер.

На даний момент українське командування не коментувало інформацію про залучення українських експертів для протиповітряної оборони.

Напередодні президент України Володимир Зеленський привітав операцію Ізраїлю та США проти іранського режиму, підкреслюючи важливість правильного використання можливостей для змін в Ірані.

Спільна операція США та Ізраїлю, що розпочалася 28 лютого, призвела до загибелі верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї, а також великої кількості інших високопосадовців іранського режиму. У відповідь іранські військові атакували не лише Ізраїль та американські військові об’єкти, а й своїх регіональних сусідів, яких Тегеран вважає союзниками США. Під удари потрапили не лише військові, а й цивільні об’єкти, включаючи житлові будинки, готелі та аеропорти.

Читайте також