Головна Суспільство Бойові зіткнення на фронті: понад 120 випадків за добу – Генштаб

Бойові зіткнення на фронті: понад 120 випадків за добу – Генштаб

by Дрозденко Максим

Повномасштабна війна росії проти України розпочалася 24 лютого 2022 року, коли росія атакувала українські території на землі та в повітрі вздовж усього спільного кордону. Для вторгнення на Київщину, з метою захоплення столиці, російські війська використовували територію Білорусі. На півдні, зокрема, окуповані частини Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Про це розповідає Наголос

Президент рф Володимир Путін називає це повномасштабне вторгнення «спеціальною операцією», спочатку обґрунтовуючи його «демілітаризацією і денацифікацією», а згодом – «захистом Донбасу». В вересні та на початку жовтня рф намагалася анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Ці дії були визнані незаконними як Україною, так і Західними країнами. Генеральна асамблея ООН 12 жовтня ухвалила резолюцію, яка засуджує спроби анексії росією українських територій.

Російська влада стверджує, що армія не атакує цивільні об’єкти. Проте, щоденні обстріли українських міст з боку російської авіації, ракетних військ, флоту та артилерії завдають шкоди цивільній інфраструктурі та житловим будинкам по всій Україні.

Втрати та героїзм ЗСУ

На кінець жовтня 2023 року Україна оцінювала втрати росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. В той час, як рф стверджує, що її втрати складають менше 6 тисяч загиблих, президент Зеленський зазначив, що співвідношення втрат України і росії становить один до п’яти.

Не витримуючи опору Збройних Сил України, залишки російських підрозділів на початку квітня покинули території Київської, Чернігівської та Сумської областей. У вересні 2022 року українська армія, завдяки швидкому контрнаступу, звільнила майже всю частину окупованої Харківщини.

11 листопада українські сили оборони змусили російські війська залишити Херсон. Після звільнення Київщини в містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області були виявлені факти масових убивств, катувань і зґвалтувань цивільних осіб, включаючи дітей.

«Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид»

Країни Заходу активно беруть участь у розслідуванні фактів масових злочинів, тоді як росія відкидає усі звинувачення у скоєнні воєнних злочинів.

Екологічні наслідки війни

З червня 2023 року, після повного знищення греблі Каховського водосховища, відзначено значні екологічні наслідки, включаючи затоплення великих територій, людські жертви та забруднення Дніпра і Чорного моря. Україна назвала це екоцидом.

З часу початку повномасштабної війни, згідно з даними ООН, верифіковано не менше 33 878 постраждалих цивільних, серед яких 11 284 загиблих. Втім, експерти зазначають, що реальні втрати можуть бути значно більшими, оскільки, за словами української влади, лише в результаті блокади та бомбардування Маріуполя могло загинути понад 20 тисяч осіб.

Ще новини