Головна Політика більше допомоги від США на підході

більше допомоги від США на підході

by Max

Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін згадав про ескалацію на Харківщині, де тривають спроби Росії просуватися, у вступній промові зустрічі Контактної групи з підтримки оборони України, відомої як формат «Рамштайн», 20 травня.

«Кремлівські сили будуть намагатися просунутися далі найближчими тижнями і створити буферну зону вздовж українського кордону. Це складна й небезпечна битва, але захисники України демонструють надзвичайну хоробрість і вміння та добре застосовують спроможності, які надає ця Контактна група. Новий наступ Путіна на Харків лише підкреслює важливість цієї групи», – заявив він.

Остін нагадав, що Сполучені Штати продовжують передавати Україні військову допомогу, до якої входять боєприпаси 155 міліметрів, ракети для HIMARS, засоби протиповітряної оборони та протитанкові системи.

Читайте також: Новий російський наступ розтягує Сили оборони України. Чого очікувати?

«Президент Байн оголосив додатковий пакет (допомоги Україні – ред.) на 400 мільйонів доларів раніше цього місяця. Це допоможе Україні захистити Харків і інші прифронтові регіони від нової російської загрози… Ми вже забезпечили багато пріоритетних потреб України, й багато нової допомоги на підході», – сказав міністр.

За його словами, до цього переліку входять додаткові ракети для NASAMS та Patriot, більше комплексів HIMARS, ракет Stinger, систем Javelin і AT-4.

Він також вказав на те, що Росія продовжує повітряні атаки, які наражають на небезпеку життя цивільних в усіх українських регіонах:

«Відтак протиповітряна оборона буде головною в нашому порядку денному сьогодні. І я закликаю всіх наших цінних союзників і партнерів перевірити свою здатність надати Україні протиповітряні спроможності, яких вона терміново потребує», – зазначив Остін.

Він висловив оцінку, що найближчі тижні та місяці «матимуть критичне значення», а виживання та успіх України є засадничими для безпеки Європи та самих Сполучених Штатів.

Контактна група з питань оборони України збирається онлайн 20 травня на тлі наступу російських сил на сході України, зокрема на Харківщині і намагання Сил оборони України утримати свої позиції.

Ще новини