У бек-офісі Міндіча виявили понад 500 досьє на антикорупціонерів і журналістів

У бек-офісі Міндіча виявили понад 500 досьє на антикорупціонерів і журналістів

У так званому «бек-офісі» бізнесмена та співзасновника студії «Квартал-95» Тимура Міндіча було виявлено 527 документів з закритими персональними даними детективів Національного антикорупційного бюро, журналістів, політиків, чиновників і силовиків. Цю інформацію 25 листопада під час засідання комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики озвучив детектив НАБУ Олександр Абакумов.

За словами Абакумова, ці документи містили інформацію про адреси проживання, паспортні дані та інші чутливі відомості, які, ймовірно, збиралися за участю правоохоронних органів. Серед зібраних матеріалів були й документи, що стосувалися детективів, які проводили розслідування можливих зловживань у сфері енергетики та серед правоохоронців. Абакумов також назвав прізвища Віталія Тібекіна, Євгена Токаря та Руслана Магамедрасулова, який разом із батьком наразі перебуває під вартою за підозрою у «пособництві державі-агресору».

Служба безпеки України заявляла, що підозрює одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ у причетності до організації незаконної торгівлі з росією під час повномасштабної війни.

Детектив НАБУ також зазначив, що в числі інших документів містилися дані про 16 депутатів Верховної Ради, зокрема голову антикорупційного комітету Анастасію Радіну, 18 міністрів і їхніх заступників, 10 журналістів, а також колишніх керівників «Укренерго» та «Нафтогазу».

Анастасія Радіна, що є членом фракції «Слуга народу», назвала оприлюднені дані про збір персональних даних «черговим свідченням того, що обшуки та затримання конкретних детективів є елементом тиску на НАБУ та перешкоджанням розслідуванню дій цієї злочинної організації».

Депутатка з опозиційної фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко прокоментувала ситуацію, зазначивши, що «ця діяльність по збору інформації і складання списків збігається з тактикою колишнього заступника голови адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова, який складав розстрільні списки майданівців, а також з тактикою ФСБ, що використовувалася росіянами перед вторгненням».

10 листопада НАБУ оголосило про викриття діяльності злочинної організації, яка систематично отримувала неправомірну вигоду від контрагентів «Енергоатому» у розмірі від 10% до 15% від вартості контрактів.

У цій справі підозру висунуто восьми особам. Зокрема, серед підозрюваних є бізнесмен Тимур Міндіч (кодове ім’я «Карлсон»), ексрадник міністра енергетики Ігор Миронюк («Рокет»), виконавчий директор з безпеки «Енергоатому» Дмитро Басов («Тенор») та ще чотири особи, які працювали в так званому «бек-офісі з легалізації коштів». Серед них Олександр Цукерман («Шугармен»), Ігор Фурсенко («Рьошик»), Леся Устименко і Людмила Зоріна. Пізніше також повідомили про підозру ексвіцепрем’єру-міністру національної єдності Олексію Чернишову.

Олександр Цукерман («Шугармен») спростував звинувачення НАБУ та САП, назвавши їх «брехнею», і пообіцяв повернутися в Україну. Тимур Міндіч, який, за даними журналістів, виїхав з України в ніч на 10 листопада, не коментував цю справу.

Рада національної безпеки і оборони наклала санкції на обох підозрюваних. НАБУ 22 листопада оголосило у розшук Тимура Міндіча та Олександра Цукермана.

Читайте також