Гетманцев роз’яснив підприємцям усі нюанси використання РРО
Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики поширив роз’яснення щодо використання РРО/ПРРО для платників єдиного податку з 1 січня 2022 року. Відповідний документ у своєму телеграм-каналі опублікував голова Комітету Данило Гетманцев.
У роз’ясненні наголошується, що через відсутність єдиної позиції органів влади щодо використання РРО/ПРРО до комітету надходять численні звернення від ФОП з проханням дати відповідь на ті чи інші питання.
Зокрема, з 1 січня не обов’язково використання реєстраторів розрахункових операцій чи відповідного програмного забезпечення ФОП першої групи.
Крім того, без використання РРО/ПРРО може здійснюватись роздрібна торгівля на території сіл — за умови, що підприємець не торгує підакцизними товарами та використовує розрахункові книги або книгу обліку розрахункових операцій.
Однак ця норма не застосовується, якщо відповідна сільська рада ухвалила рішення про обов’язкове використання РРО/ПРРО на території громади або якщо річний обсяг розрахункових операцій одного пункту торгівлі на 1 січня перевищує суму 167 мінімальних заробітних плат.
У документі також зазначається, що платники єдиного податку не зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати їх походження — за умови, якщо вони не зареєстровані як платник ПДВ та не торгують технічно складними товарами, що підлягають гарантійному ремонту, а також товарами медичного призначення та ювелірними виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння.
Крім того, платники єдиного податку не повинні підтверджувати витрати на придбання товарів — вони зобов’язані лише сумлінно вести облік доходів.
Досить поширені питання використання РРО/ПРРО при здійсненні торгівлі в Інтернеті. У роз’ясненні наголошується, що при оплаті покупцем товару або послуги безпосередньо на банківський рахунок продавця (крім карткового рахунку) використання реєстраторів не є обов’язковим. За інших варіантах оплати продавець зобов’язаний проводити покупку через РРО/ПРРО.
Обов’язковим є використання РРО/ПРРО для придбання товарів на виплат. У таких випадках продавець повинен видати покупцеві фіскальний чек за кожен платіж — за винятком платежів, які здійснюються безпосередньо на рахунок продавця за реквізитами у форматі IBAN.
В опублікованому роз’ясненні Комітет також звертається до Кабінету міністрів, НБУ та Податкової служби з проханням врахувати позицію парламентаріїв під час розгляду звернень платників податків.