П’ятнадцять учасників зустрічі Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Швеції заразилися коронавірусом
Як інформує Ліга, про це пишеє The Guardian.
Представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд «збентежена» таким рішенням, розказує пресслужба американського представництва.
Зауважується, що резолюцією, яку ініціювали Ірландія та Нігер, пропонувалося хоча б іноді включати інформацію про вплив змін клімату на безпеку у стратегію Ради безпеки ООН з управління конфліктами, операцій з підтримки миру та безпеки.
РБ ООН час від часу обговорювала наслідки зміни клімату для безпеки з 2007 року, проте ця резолюція була б першою, присвяченою загрозі безпеці через клімат, як окремому питанню, пояснюють журналісти.
Резолюцію підтримали 12 з 15 членів РБ ООН (проти були Індія та Росія, Китай утримався), для прийняття достатньо було б дев’ять голосів, проте Росія скористалася правом вето як постійний член Ради безпеки.
Представник РФ Василь Небензя заявив, що запропонована резолюція перетворила б «наукове та економічне питання на політизоване», відвернула б увагу від «справжніх» джерел конфліктів і дала б РБ ООН привід для практичного втручання в будь-яку країну.