ВАКС виправдав ексміністра інфраструктури Омеляна

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) виправдав колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна у справі про зменшення портових зборів. Відповідне рішення оголосив суддя у понеділок.

«Суд ухвалив: Омеляна Володимира Володимировича визнати невинуватим у вчиненні кримінального правопорушення ч. 2 ст. 211 КК України та виправдати у зв’язку з відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення», – сказав суддя.

Витрати, пов’язані з проведенням почеркознавчої та судово-економічної експертиз на суму понад 7 000 грн має сплатити держава. Вирок може бути оскарженим протягом 30 днів.

Раніше ВАКС розпочав розгляд справи ексміністра інфраструктури Омеляна.

Омелян у грудні 2017 року підписав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Тоді як один із цих зборів (адміністративний) є дохідною частиною бюджету. Тому змінити його розмір могла тільки Верховна Рада, а не міністр. Через дії Омеляна бюджет нібито недоотримав 30,5 млн грн.

Сам Омелян пояснює, що Мінінфраструктури зменшило портові збори, оскільки виконувало рішення уряду.

Це вже друге розслідування щодо Омеляна. Перше стосувалося незаконного збагачення й декларування неправдивої інформації. Але справу закрили наприкінці літа через закінчення строків давності притягнення до відповідальності.