Якщо «зірки зажигають» одесити, або рейдерство по-одеські

Останнім часом в інтернет мережах, як гриби після дощу, почали з’являтися вкидання провокативного характеру, що до Державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння та садивного матеріалу» в яких йдеться про те, що посадові особи Підприємства та Фонду державного майна незаконно позбавили фермерів Одещини права обробляти понад 500 га сільськогосподарських земель (слід зауважити, що платформи, з яких публікуються подібні вкидання не зверталися до керівництва ДП за коментарями з цього приводу).

Зразу виникає питання: що сталося? Всі розуміють, що нічого не з’являється з нічого та «якщо зірки загораються…», то це комусь дуже і дуже потрібно.

Спробуємо розставити точки над І.

Найбільш активними фігурантами «вбросів» виступає екс-директор Кіліївської філії Підприємства Ігор Лиманський та Фермерське господарство «Агропівдень+», учасником і керівником якого є Кройтор Олег Сергійович.

За «випадковістю обставин», Олег Кройтор є рідним братом дружини Ігоря Лиманського.

Предметом судової справи, про яку йде мова в інтернет вкиданнях, дійсно є стягнення з Підприємства на користь ФГ «Агропівдень+» 6,5 мільйонів гривень за надані послуги, от тільки їх реальність під великим сумнівом.

Вказане господарство у власності не має: ані земельних ділянок, ані нерухомості.

Сільгосптехніка, якою вони начебто надають послуги, підозріло схожа на ту, яку за кілька місяців до появи її у ФГ «Агропівдень+» списав з Кілійської філії її колишній директор — І. Лиманський, про що порушено кримінальне провадження та призначені експертизи в Одеському НДЦСЕ.

Збіг обставин? Навряд чи….

Є ще кілька цікавих «збігів», наприклад, під час виконування обов’язків директора філії Підприємства, Ігор Лиманський (згідно відомостей Youcontrol) був керівником Кілійської районної організації «Батьківщини».

Тож, стає доволі зрозумілим, які одеські депутати обурені усуненням яких фермерів від «заробляння» державних грошей.

До відома всіх зацікавлених у справі, виникає бажання звернути увагу «депутатів» на те, що згідно ст. 1 Закону «Про запобігання корупції» брат дружини посадової особи державного підприємства є близькою особою для директора філії, а це означає, що такий директор філії не має права самовільно укладати угоди з подібним контрагентом.

Ми ще повернемося до, так званої справи «одеських фермерів», а зараз спробуємо навести логічний ланцюжок та розповісти про все по порядку.

І так, що ми маємо?

Станом на червень 2021 Підприємство «Центр сертифікації та експертизи насіння та садивного матеріалу», було відповідачем у майже 50 справах та боржником за такою ж кількістю виконавчих проваджень; зокрема. мало заборгованість перед кредиторами у 20 мільйонів гривень та 5 мільйонів податкового боргу. Більшість вказаних суперечок стосувалися незаконних звільнень та невиплати заробітної плати в період 2019 — 2020 років, що було вчинено генеральним директором Василем Сахненком та першим заступником генерального директора Білоусом. Деякі звільнення були більш ніж одіозними, наприклад: Рівненською окружною прокуратурою було направлено запит що до позиції Підприємства у разі звернення прокуратури до суду з позовом до В. Сахненка про стягнення збитків, завданих державі, повторним незаконним звільненням керівника Рівненської філії Підприємства Сергія Романчука.

Якось так….

Збіги та факти.

22.07.2021 на Підприємстві відбувся обшук за участі працівників Служби безпеки України, в ході якого було пред’явлено ухвалу слідчого судді зі змісту якої вбачається (цитата):

«Сахненко В.О., об’єднавшись спільно з адвокатом Похиленком А.В. (колишній юрисконсульт Підприємства) , а також Саганом А.А., який пов’язаний з Похиленком А.В., через участь у спільній інвестиційній діяльності по ряду суб’єктів господарювання приватної форми власності, у стійке злочинне угрупування — організовану групу, діючи умисно, з корисливих мотивів, відповідно до єдиного плану злочинної діяльності, розподіливши функції і ролі між собою, учасниками злочинного угрупування, готуються заволодіти земельною ділянкою загальною площею орієнтовно 73,1 га».

Упс……….

А, що ж там, до вже скандально знайомого нам Ігоря Лиманського та підприємства його зятя Олега Кройтора ФГ «Агропівдень+», про яких ми домовилися згадати раніше?

А «нічого особливого», якщо не звертати уваги на те, що рішення про стягнення 6,5 мільйонів боргу з Підприємства було винесено в той час, коли керівником був В. Сахненко, а юристом — А. Похиленко, яких СБУ підозрює у змові з метою заволодіння майном Підприємства.

Ще один «збіг обставин»? Навряд чи…

В. Сахненко, В.Білоус та А. Похиленко — сумне минуле Державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння та садивного матеріалу».

01.06.2021 Фондом державного майна України на посаду виконуючого обов’язки директора підприємства (за результатами відповідного конкурсу) було призначено нового керівника — Красовського Степана Федоровича, людину з багаторічним досвідом роботи на агропромисловому терені, як він сам відповідає на питання про стаж роботи у сільскому господарстві — 137 років, враховуючи досвід дідів і прадідів (більш детально про Степана Красовського та його команду фахівців можна буде переглянути згодом, на сайті Підприємства).


Красовський С.Ф.

Практично відразу після призначення на посаду, Красовський подає касаційну скаргу у справі про стягненні 6,5 мільйонів, заяви до НАЗК щодо вчинення Лиманським спільно з Кройтором корупційного правопорушення, заяви до поліції про можливе заволодіння вказаними особами державним майном та низки інших заяв про притягнення цих «одеських фермерів» до відповідальності.

Ці дії С.Красовського викликали чимале обурення «одеських депутатів», а в інтернет мережах, «як гриби після дощу», почали з’являтися напівправдиві вкидання провокативно-злочинного характеру про рейдерство.

Черговий збіг обставин? А не забагато збігів?

Зовсім не реагувати на агресивні випади обурених «одеських фермерів» — вводити в оману зацікавлених осіб та просто відвідувачів інтернет простору.

Уподібнюватися розтягувачам державного майна та обмінюватись з ними вкиданнями в мережу — не в принципах Степана Красовського та його команди.

Про всі іноваційні зміни, які буде впроваджувати в життя команда С. Красовського, можна буде передивитися на відновленному сайті за посиланням https://nagolos.com/, а справами порушення законодавства, повинні займатися відповідні органи влади.

Державне підприємство «Центр сертифікації та судової експертизи насіння та садивного матеріалу» щиро сподівається, що контролюючі та правоохоронні органи виявлять більше професіоналізму і набагато якісніше поставляться до своїх обов’язків перед державою і «одеські фермери» сповна отримають все, що їм передбачено згідно закону.