Безпека в Чорноморському регіоні повинна стати пріоритетом світової спільноти, важливим інструментом для цього може бути Кримська платформа – Президент

Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з робочим візитом в Грузії для участі в Батумській міжнародній конференції, заявив, що безпека в Чорноморському регіоні повинна стати пріоритетом світової спільноти, а важливим інструментом для цього може бути Кримська платформа.

«Сьогодні Україна, Грузія та Молдова продовжують відстоювати свій суверенітет, незалежність і територіальну цілісність. Протидіють зовнішній агресії та гібридним атакам», – наголосив глава Української держави.

Як повідомляє Офіс Президента, саме тому Володимир Зеленський розпочав свій візит до Грузії з відвідання лінії окупації. «Вона не лише розділяє Грузію та тимчасово окуповану Абхазію. Вона віддаляє людей на окупованій території від нормального, безпечного й гідного майбутнього. Слід визнати, що війна не має національності, географічної ознаки. Біль, який я побачив сьогодні, є майже ідентичним тому, що я бачу кожного місяця, коли відвідую лінію зіткнення в Україні. Наші друзі з Молдови також знають не з чуток, що таке анексія, окупація, війна та лінія розмежування», – наголосив він.

Володимир Зеленський зауважив, що необхідно зробити все можливе, щоб на землях трьох країн ці лінії зникли назавжди.

«Значну увагу ми приділили сьогодні розвитку безпекового та оборонного співробітництва в Чорноморському регіоні. Повернення Чорного та Азовського морів у простір міжнародного морського права та відновлення безпеки судноплавства має стати пріоритетом світового співтовариства. Важливим інструментом задля досягнення цієї мети може стати українська ініціатива «Кримська платформа», – розповів він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *