НАЗК просить суд розірвати контракт між «Нафтогазом» та Вітренком

НАЗК звернулося до суду для припинення трудового договору із Вітренком

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) звернулося до Шевченківського районного суду Києва з позовом про припинення контракту між НАК “Нафтогаз України” та головою правління компанії Юрієм Вітренком.

Як повідомляє прес-служба НАЗК, підписання контракту із Вітренком порушує закон, адже раніше він “працював на посаді заступника міністра енергетики України та виконував обов’язки керівника цього міністерства, впливаючи водночас на НАК “Нафтогаз України”.

“Раніше для припинення цього порушення (припинення дії контракту) НАЗК надіслало приписи до Кабміну та наглядової ради НАК “Нафтогаз України”. До сьогодні порушення не було усунуте”, – йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цим НАЗК звернулося до суду для припинення трудового договору із Вітренком.

Також НАЗК відправило лист голові наглядової ради НАК “Нафтогаз України” Клер Споттісвуд, у якому роз’яснило, як саме наглядова рада зобов’язана усунути порушення закону.

Зазначається, що необхідність у цьому листі виникла після заяви наглядової ради про начебто відсутність у неї прав на припинення контракту з головою правління.

“Насправді такі повноваження належать виключно наглядовій раді. Усунення від реалізації таких повноважень свідчить про порушення самою наглядовою радою Керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку щодо корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності”, – вважають у НАЗК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *