Ляшко не виключає можливості впровадження осіннього локдауну

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко не виключив впровадження осінню нового локдауну і розповів, що якщо вдасться вакцинувати літніх людей на 80% – посилення карантинних обмежень можна уникнути. Про це він повідомив в інтерв’ю «РБК-Україна».

«У нас є можливість зробити все і ми це робимо, щоби локдауну не було. І це не лише дотримання протиепідемічних норм. Це і звернення до своїх старших родичів – батьків, дідусів, бабусь – щоби вони пішли й пріоритетно зробили щеплення проти коронавірусної хвороби. Якщо в нас люди, старші 60 років, будуть вакциновані хоча б на 80%, то потенційне зростання кількості випадків для нашої системи охорони здоров’я буде некритичним», – сказав Ляшко

Він пояснив, що локдауном МОЗ хоче захистити найвразливіші групи населення, тож якщо літні люди будуть провакциновані, тоді за зростання кількості нових випадків, МОЗ буде оцінювати дві складові карантину:

  • потенційний вплив на стан і життя людей;
  • вплив на економіку.

«І якщо ми захистимо вакцинацією пріоритетні групи, то ми можемо більше дивитися в бік економіки, щоб вона працювала», – підкреслив міністр.

Ляшко припустив, що жодна система охорони здоров’я не може бути готова до нових сплесків COVID-19. Українська ж – «до чогось готова, а до чогось ні».

«Ми потенційно збільшуємо спроможності нашої системи, шукаємо інноваційні рішення для боротьби з коронавірусною хворобою. Але стратегічно готуватися до таких спалахів, які у нас були в жовтні 2020-го і в березні 2021 року – це досить тривалий процес», – зазначив урядовець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *