МЗС про повноцінне відновлення дії безвізу з ЄС: ще не означає автоматичний в’їзд

Це нові можливості для подорожей українців цього літа, зазначив Кулеба

Міністерство закордонних справ України наголошує, що рішення Європейського Союзу про включення України у список країн, громадянамяких дозволяється в’їзд в умовах пандемії COVID-19, ще не означаєавтоматичної можливості в’їзду на територію всіх держав-членів ЄС.

Як йдеться у повідомленні МЗС України, 14 липня 2021 року Рада ЄС включила Україну до рекомендованого переліку третіх держав, для громадяняких пропонується скасувати тимчасові обмеження на необов’язкові поїздкидо Європейського Союзу.

“Я вітаю рішення ЄС, яке рекомендує відновити повноцінну дію безвізу з Україною. Воно свідчить, що показники епідемічної ситуації в Українівідповідають вимогам ЄС. Це нові можливості для подорожей українцівцього літа та важливий сигнал державам світу, що захворюваність на COVID-19 в Україні значно знизилась і наша держава належним чином реагує на виклики пандемії”, – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Міністр зауважив, що рішення ЄС є результатом відповідального ставленняукраїнських громадян, дотримання рекомендацій уряду, Міністерстваохорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я та роботиукраїнських дипломатів.

Водночас, МЗС України нагадує, що включення до “зеленого переліку” не означає автоматичної можливості в’їзду на територію всіх держав-членів ЄС. Рішення Ради ЄС носить рекомендаційний характер для держав-членів, якіухвалюють кінцеве рішення про включення третіх країн у національнізеленіперелікиз огляду на епідемічну ситуацію у своїй країні.

Так, одразу після ухвалення рішення Ради ЄС Кулеба доручив дипломатам оперативно провести додаткові переговори з уповноваженими органами в державах-членах Євросоюзу щодо включення України в національнізеленіпереліки” та оновлення національних вимог щодо перетину кордону громадянами України.

МЗС рекомендує українцям перевіряти актуальну інформацію перед поїздкою. Зокрема, детальна інформація про можливості та умовиподорожей, зокрема до держав-членів ЄС і учасниць Шенгенського простору, оперативно оновлюється на спеціальній інтерактивний карті МЗС: http://tripadvisor.mfa.gov.ua.

Також звертається увага, що ЄС оновлює склад “зеленого перелікущодватижні. У разі погіршення епідемічної ситуації, країни можуть бути вилучені з переліку.

МЗС України закликає громадян України активно вакцинуватися та продовжувати сумлінно дотримуватися протиепідемічних вимог, абизапобігти погіршенню епідемічної ситуації та вилученню із “зеленого переліку” ЄС.

Євросоюз відновить вільний в’їзд для українців

Посли Європейського Союзу розширили список третіх країнз якихдозволено в’їзд. Обмеження запропонували скасувати для України. При цьомуофіційно список оновлять 15 липня. Раніше до переліку країн, з якихдозволено в’їзд, внесли Молдову, Вірменію та Азербайджан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *