Справа генерала Павловського є яскравим прикладом політичного свавілля, – Осадчук

ДБР підозрює бойового генерала Ігоря Павловського у змові та постачанніармії у 2016-2018 роках техніки низької якості. Це складна, неприємна, аленайкраща ілюстрація того, що поки не буде нормальної судової реформи, поки політичні настрої не відмежовані від судової системи, жодного шансу на успішний розвиток Україна не має.

У цьому впевнений народний депутат фракціїГолос” у Верховній Раді Андрій Осадчук, повідомила пресслужба політсили. Він наголосив, щоза відсутності судової реформи під вплив політичного свавілля можепотрапити будь-хто.

“Зараз ми бачимо, що не важливоти солдат, генерал чи підприємець, бідний чи багатий. Якщо ти потрапив у немилість, будуть саджати. Тому що судової реформи досі немає. Тому що суди – досі під впливомчинної влади. Що стосується, власне, справи генерала Павловського, одного з героїв оборони Маріуполя. Ми дуже хотіли б розраховувати на неупереджене адекватне розслідування, але коли суд тижнями не можевизначити запобіжний захід, коли суд визначає заставу у 500 мільйонівгривеньвиникає низка питань щодо неупередженості цього процесу,наголосив Осадчук.

Сам інститут застави був фантастичним прогресом у кримінальній юстиціїУкраїни, каже нардеп. До його запровадження в тюрмах і СІЗО сиділо зо двісотні тисяч людей, зараз їх близько п’ятдесяти. Це була певна змінапарадигми. Але весь сенс застави якраз у тому, щоб обвинуваченняобгрунтовано довело, що підозрюваний здатний хоча б теоретично внести цігроші, а суд перевіривши всі обставини погодився з цим висновком.

“Про які 500 млн можна говорити у цьому разі? Це бойовий генерал, якийвсе життя був на службі в ЗСУ. У слідчих є чітке розуміння, скільки, де іколи він заробив. Тобто розмір застави є очевидно неадекватним і вінвстановлений таким з однією метою – закрити людину в СІЗО, відігратися на опозиції і заробляти дешеві дивіденди популярності,певен Осадчук.

Чи існує корупція при оборонних закупівлях? Так, безумовно, існує. Чиіснує некомпетентність та неефективність при оборонних закупівлях? Так, безумовно, існує. Яскравим доказом цього є провал обороннихзакупівель цього року”, – додав депутат.

Проте корупцію серед чинного уряду ДБР чомусь не бачить. Це вибірковесудочинство. Всі мають розуміти, що такий підхід може стосуватисякожного. Якщо ми не перезапустимо судову систему, такі випадкибудуть повторюватись і ми будемо рухатися в диктатуру, а не розбудовувати демократію,зазначив Осадчук.

Він наголосив, що партія “Голос” вимагає неупередженого і адекватного розслідування цієї справи, адекватної судової реформи, яка дозволить уникати будь-яких питань щодо неупередженості судового процесу, а такожреформи правоохоронних органів, щоб отримати неупереджене компетентнеслідство.

Держава, уряд та президент мають зосередити свої зусилля над виконаннямоборонного замовлення, бо з корупцією та неефективністю в Міністерствіоборони має бути закінчено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *