Меркель: Україна має залишитися транзитером газу навіть після запуску «Північного потоку-2»

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель вважає, що Україна повинна залишатись транзитером газу навіть після введення в експлуатаціюгазопроводу “Північний потік-2″

Про це Меркель заявила на спільному брифінгу з президентом Володимиром Зеленським у Берліні в понеділок, повідомляє “ЄП.

“Ми хочемо досягти того, щоб залишився транзит газу через Україну. Для нас у майбутньому Україна залишається транзитером газу навітьякщо буде завершено будівництвоПівнічного потоку-2″, – сказала Меркель.

Канцлерка відзначила, що з боку України є серйозні побоювання щодогазопроводу, і Німеччина сприймає їх серйозно.

За її словами, це питання буде обговорене на зустрічі з Зеленським, а також в контексті її майбутнього візиту до Вашингтона і майбутньої зустрічі зпрезидентом США Джо Байденом.

Зеленський наголосив, що з точки зору УкраїниПівнічний потік-2″ євеликою загрозою безпеці в регіоні. Він вважає, що питання газопроводу слідрозглядати у “нормандському форматі“, однак, за словами Зеленського, вінпоки що не отримав відповіді від канцлерки щодо такої ініціативи.

Меркель зі свого боку зазначила, що формально енергетична безпека не належить до рамок “нормандського формату” і мінських домовленостей, але, за її словами, енергетичні питання можуть обговорюватись на нормандськійзустрічі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *