52% викидів парникових газів спричиняють всього 25 найбільших мегаполісів світу – дослідження

Займаючи всього 2% від поверхні планети, міста є найбільшимипостачальниками парникових газів. Нове дослідження містить перший глобальний балансовий звіт за викидами парникових газів великими містамивсього світу. Автори поставили собі за мету вивчити ефективність заходів зіскорочення викидів у 167 мегаполісах, що знаходяться на різних стадіяхрозвитку, пише HighTech Plus з посиланням на EurekAlert.

У 2015 році 170 країн підписали Паризьку угоду, зобов’язуючись обмежитисередню річну температуру в межах 1,5° C, і почали ставити перед собою ціліщодо скорочення викидів парникових газів. Однак доповідь Програми ООН знавколишнього середовища (UNEP) 2020 року свідчить, що без серйозних іжорстких заходів середня температура продовжить рости і до кінця XXI століття досягне 3° C, повідомляє EurekAlert.

«Сьогодні понад 50% населення Землі проживає у містах. Відповідно до звітів, містаце джерело 70% викидів парникових газів»,пише ЧеньШаоцін з Університету Чжуншань, співавтор дослідження.

Автори відібрали і проаналізували прогрес у скороченні викидів 167 міст з 53 країн світу на підставі записів за 2012-2016 років. До вибірки потрапилиміста Північної і Південної Америки, Європи, Азії, Африки та Океанії. Рівеньрозвитку був встановлений за класифікаційними критеріями ООН.

Результат показав, що міста з високим рівнем викидів парникових газів є і врозвинених державах, і в країнах, що розвиваються, але мегаполіси Азії(наприклад, Шанхай або Токіо) – особливо великі забруднювачі.

Основні висновки дослідження:

52% емісії парникових газів припадає на 25 найбільших міст.
Міста Європи, Австралії і США виділяють значно більше парниковихгазів на душу населення, ніж міста країн, що розвиваються.
Два головних джерела викидівстаціонарна енергетика (електростанціїна викопному паливі та обладнання для вироблення промисловоготепла) і транспорт. На третьому місцізалізні дороги, морськийтранспорт і авіація.
Із 42 міст, які надали у відкритий доступ дані за досліджуваний період, 30 знизили річний показник викидів – перш за все, Осло, Х’юстон, Сіетл і Богота. В окремих містахРіо-де-Жанейро, Куритиба, Йоганнесбург, Венеціязафіксовано зростання.
113 з 167 міст поставили перед собою різні цілі щодо скорочення емісії, тоді як 40 пообіцяли стати вуглецево-нейтральними.

Нагадаємо, в Шотландії з’явиться завод для вилучення СО2 з повітря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *