ЄС має намір створити агентство з боротьби з відмиванням грошей

Європейський Союз має намір створити нове агентство для боротьби з відмиванням грошей і запропонувати нові правила прозорості для переказів криптоактивів.

Управління по боротьбі з відмиванням грошей (AMLA), нове агентство ЄС, стане «центральним елементом» оновленої системи регулювання, в якій також братимуть участь національні органи, йдеться в попередніх документах Європейської комісії, розглянутих агентством Reuters.

Європа опинилася під тиском, щоб посилити заходи з боротьби з відмиванням грошей після того, як кілька країн почали розслідування щодо Danske Bank, а саме: підозрілих транзакцій на суму понад 200 млрд євро, які пройшли через його крихітну естонську філію в період з 2007 по 2015 рік.

Не маючи жодних загальноєвропейських повноважень для запобігання відмивання грошей, Брюссель раніше покладався на національні регулюючі органи для забезпечення дотримання своїх правил, але вони працювали не завжди повною мірою.

«Відмивання грошей, фінансування тероризму та організована злочинність залишаються серйозними проблемами, які слід вирішувати на рівні ЄС», – йдеться в документах, з якими ознайомилося Reuters.

У документах йдеться, що правила ЄС по боротьбі з відмиванням грошей будуть обов’язковими для держав-членів, щоб не дати злочинцям використовувати відмінності між національними регулюючими органами.

Ще одна пропозиція має на меті вести нові вимоги ЄС щодо криптоактивів. Переказ таких віртуальних активів наразі виходить за рамки правил ЄС щодо фінансових послуг.

«Відсутність таких правил піддає власників криптоактивів ризикам відмивання грошей і фінансування тероризму, оскільки потоки незаконних грошей можуть здійснюватися за допомогою переказів криптоактивів», – йдеться в документах.

Останнє слово за пропонованими правилами залишиться за парламентом і країнами ЄС.

Як відомо, у листопаді 2017 року в Естонії було порушено кримінальну справу стосовно естонської філії Danske. Як повідомила у вересні 2018 року лондонська газета The Financial Times з посиланням на попередній звіт консалтингової компанії Promontory Financial, тільки протягом 2013 року через відділення Danske Bank в Естонії пройшло $30 млрд, що належать росіянам і жителям країн колишнього СРСР.

У зв’язку із гучним скандалом з 1 жовтня 2019 року Danske вирішив піти з естонського ринку банківських послуг.

Як повідомлялось, окрім Danske, ще один скандинавський банк, шведський SEB AB виявився замішаним у великій схемі відмивання грошей.

Нагадаємо: у квітні цього року генеральний директор Danske Bank пішов у відставку на тлі розслідування звинувачень у відмиванні грошей в Нідерландах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *