В Україні запрацював перший суд з інтегрованою рецепцією

6 липня 2021 року розпочав роботу у новому форматі Вишгородський районний суд Київської області. Відмінність цієї установи судової влади від інших в тому, що вперше в Україні в цьому суді запрацювала інтегрована рецепція.

Вона має єдине «вікно», звідки громадяни – відвідувачі суду можуть отримати усю довідкову інформацію та документи, не бігаючи по різноманітних кабінетах. За суттю – це перший пункт, де люди розпочинають контактувати з судом.

Облаштування інтегрованої рецепції відбулося за фінансової підтримки  Проекту ЄС “Право-Justice” у рамках реалізації Ініціативи “Модельні суди”, яка розпочалася 3 роки тому. Загалом на переінтеграцію цього суду було витрачено понад 1 млн. 850 тис. грн протягом двох років.

Присутній на урочистому відкритті інтегрованої рецепції суду т.в.о. Голови ДСА України Олексій Сальніков зазначив, що «наша мета – змінити ставлення і судів до користувачів судових послуг, і користувачів судових послуг до судів. Суд має бути таким сервісом для громадян, аби вони почувались у суді комфортно».

Він також додав, що, враховуючи реалізацію адміністративно-територіальної реформи в Україні, приміщення судів будуть поступово модернізуватись так, аби відповідати існуючим стандартам.

На сьогодні в Ініціативі «Модельні суди»  беруть участь 6 судів України. Наступними, де впроваджуватиметься інтегрована рецепція, будуть суди у Львові та на Івано-Франківщині.

Проект ЄС “Право-Justice“, який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу, спрямований на консолідацію загальноєвропейських реформ у сфері юстиції. Проект, що об’єднує експертів із різних країн-членів ЄС, триватиме до кінця 2022 року.

Пресслужба ДСА України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *