Україна повинна стати «своїм гравцем» у команді НАТО, але цього не досягти ухваленням законів «з-під палки», – Нефьодов

Україна стане членом НАТО, коли заручиться довірою країн Альянсу. Протепрезидент продовжує шукати простих рішень та дивуватись, чому ухваленнязаконів з-під палки” не призводить до виконання зобов’язань перед партнерами.

Про це заявив депутат Київради від Голосу”  Максим Нефьодов, повідомила пресслужба. Політик наголосив, що Україна повинна стати “своїмгравцем” в команді країн Північноатлантичного Альянсу. Проте українськавлада не виконує всіх своїх обіцянок, чим постійно підриває довіру до держави.

“Є технічні історії, як, наприклад, з МВФ: “ухвалиш 6 законів – отримаєш гроші”. Проте закони не ухвалюються, а президент пояснює,що погані депутати заклали в них руйнівну правку, довелось усе ветувати. Навіть 6 умов виконати не можемо. А питання НАТО – безпекове. Гіпотетично може статися ситуація, що німецькі чи французькігромадяни приїдуть проливати кров за Україну, захищаючи майбутньогочлена НАТО. Для цього ми маємо бути “свої“. Це не вимірюєтьсякалібром міномета чи законами про корпоративне управління, особливо такими, які ухваленоз-під палки”: “От що ви від нас вимагаєте? Цьогозакону? Ну, тримайте закон”. Це так не робиться“, — заявив Максим Нефьодов.

Депутат наголосив, що українська влада має демонструвати прагненнядержави розвиватися, проводити реформи та підвищувати рівень демократії. Натомість президент Зеленський продовжує йти тактикою пошуку простихрішення, які не мають вагомих результатів.

Правильні ми тоді, коли робимо самостійно. Коли є розуміння, що зпартнерами треба мати довірливі стосунки, а не брехати. Це про те, щоінформацію від розвідки треба не зливати, а використовувати у спільнихопераціях. Рік тому ми обіцяли, що ліквідуємо ОАСК, і що? КомітетВерховної Ради досі не може розглянути цей законопроєкт. Все цескладається в загальну картину, коли виборцю в США, чи Німеччині не пояснити, що ці ми “свої“.

Коли президент каже: “дайте нам перелік критеріїв” – це історія пошукупростих рішень. Це історія про те, коли завершити війнуцеподивитись в очі Путіна: раз-два-три – війни немає. Про те, коли підняти економікузробити щось швидко: раз-два-три – сама зросте. Так само з НАТО: давайте робити так, щоб не було соромно, а ми виглядали розвиненою країною західного світу“, – пояснив депутат.

Головним козирем президента у перемовинах щодо членства України в ЄС та НАТО сьогодні є не досягнення влади, а прагнення українського народу, вважає Нефьодов.

“Влада небагато робить, аби продемонструвати прозахідний, реформаторський курс країни. Проте український народ, на відміну відбагатьох східноєвропейських країн, має унікальний тренд: йде вгору зточки зору демократії, з точки зору прав людини. Часто кажуть, що за опитуваннями, Україна більш позитивно ставиться до ЄС, ніж деякікраїни Європи. Тому не дії влади, а громадяни Україниголовний козирпрезидента в будь-яких перемовинах щодо НАТО та ЄС“, – додав депутат “Голосу”.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *