Шмигаль розповів, скільки Україна зможе заробити на запуску ринку землі

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль очікує додаткові інвестиції в розмірі $10 млрд через запуск ринку землі. Він додав, що за оцінкамиСвітового банку, зняття мораторію на продаж землі призведе до збільшенняВВП України майже на 2%.

Про це прем’єр розповів у ході Конференції з питань реформ в Україні, трансльованого на YouTube. Ринок фактично почав свою роботу і, я переконаний, що протягом наступного року він отримає дуже хорошіперспективи, дуже хороший розвиток і дасть важливий поштовх для розвитку економіки. Ми очікуємо до $10 млрд додаткових інвестицій в зв’язку з початком роботи ринку сільськогосподарських земель”, – заявив Шмигаль.

Також прем’єр додав, що за перші 6 днів після відкриття ринку було зареєстровано 322 угоди на земельні ділянки, щодо яких раніше діяв мораторій, повідомляє прес-служба Кабміну.

“Запуск ринку землі. Без перебільшенняодне з найбільших досягнень за роки незалежності. Українці стали справжніми господарями своєї землі, адже відтепер можуть не просто нею володіти, а за бажаннямвільнорозпоряджатися. Введення земельної реформи містить низку рішень ізаходів, які встановлюють прозорі і зрозумілі правила гри для всіхучасників ринку, але найголовніше для її власниківгромадян України та українських громад”, підсумував Шмигаль.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня втратив силу мораторій на продаж землісільгосппризначенняїї тепер дозволили купувати і продавати. Поки щокупувати ділянки зможуть лише фізичні особи – громадяни України. Максимальний розмір земельної ділянки – 100 га на людину.

В Україні найдорожча земля, виділена під ріллю, коштує до 33,6 тисяч гривень (1,2 тисячі доларів) за гектар на Черкащині. Найдешевші ділянкизосереджені в Житомирській областівід 21,4 тисячі гривень (780 доларів) за гектар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *