Як запатентувати свій бренд?

Поділитися

Українські компанії, що виходять на західні ринки, часто не знають, що реєстрація їх торгової марки, або патентування винаходу на батьківщині, не гарантує захисту їх інтелектуальних прав на чужих територіях, розповіла патентний повірений, директор компанії IPStyle Марія Ортинська.

Видані українським патентним відомством документи, охоронним свідоцтвом в інших країнах не є, підкреслила юрист, інформує еizvestia.com.

Тому, українські компанії за кордоном ризикують стати жертвами шахраїв. Власне, останні орудують і в нашій країні. Останній гучний інцидент – реєстрація українцем ще в 2013 році торгової марку Алі Експрес (китайської компанії Алі Баба) на умовах, що дозволяють надавати послуги інтернет магазинів.

Як зазначила юрист, перед виходом на західні ринки, компанії бажано попередньо подати заявку на реєстрацію своєї торгової марки. Для цього спочатку треба визначитися з ринками, на які хоче зайти компанія. Адже реєстрація торгових марок (ТМ) за кордоном не тільки «роздує» бюджет, а й обмежує терміни виходу на ринок».

У більшості країн працює правило-з моменту реєстрації ТМ протягом певного терміну компанія повинна почати використовувати бренд. В Україні з моменту реєстрації ТМ на початок її використання відводиться 3 роки. У той час, як в європейських країнах – 5 років.

Реєстрацію ТМ за кордоном можна провести трьома способами.

Перший спосіб – на підставі Мадридської угоди. У цьому випадку компанія оплачує основний збір в 653 швейцарських франка. Також є індивідуальні мита, що встановлюються окремими країнами.

При подачі заявки за Мадридською угодою, в заяві зазначаються ті країни, куди має намір вийти компанії. Кількість країн не обмежується. Але за кожну заявнику належить доплатити мінімум 100 швейцарських франків. Ряд країн, такі як США чи Японія, встановили ще більшу плату.

Прив’язка до швейцарських франків пов’язана з тим, що Всесвітня організація інтелектуальної власності, знаходиться в Женеві. Вона веде адміністративну роботу і збори сплачуються в Міжнародному бюро Всесвітнью організацію інтелектуальної власності.

Другий спосіб – оформлення національної заявки при бажанні компанії вийти на ринок однієї країни. Оформляється на індивідуальних умовах країни.

«Є також країни, які не є учасницями Мадридської угоди, наприклад, Канада. Тут працює тільки національна заявка. Подача і оформлення національної заявки обходиться в $ 1 тис.

Третій спосіб – оформлення регіональних торгових марок. Найвідоміша з них – ТМ ЄС. В цьому випадку, при подачі однієї заявки, охоронний документ на ТМ буде діяти на території всіх країн-учасників Євросоюзу.

“Поки невідомо, що буде з ТМ ЄС в Великобританії, але тим, хто бажає вийти на ринки ЄС і Великобританії, вигідніше подавати окремі заявки», – уточнила Марія Ортинська.

Джерело: 
eizvestia.com

Читайте також

19.04.2018
13:29
Після першого кварталу уряд повинен був визначитися, чи зможе він підвищити мінімальну зарплату до 4 200 грн. Дедлайн ми...
18.04.2018
21:29
«Партия регионов» - это генетически. Вот, сколько бы экс- «регионалы» не открещивались от Януковича и своего уголовно-ди...
18.04.2018
14:56
Колишня перша леді США Барбара Буш померла на 92 році життя – погіршення стану свого здоров’я в останні роки вона перено...
16.04.2018
13:52
16 квітня Рада зовнішньої політики "Українська призма" оприлюднить масштабне щорічне дослідження щодо того, як діяла Укр...