Як запатентувати свій бренд?

Поділитися

Українські компанії, що виходять на західні ринки, часто не знають, що реєстрація їх торгової марки, або патентування винаходу на батьківщині, не гарантує захисту їх інтелектуальних прав на чужих територіях, розповіла патентний повірений, директор компанії IPStyle Марія Ортинська.

Видані українським патентним відомством документи, охоронним свідоцтвом в інших країнах не є, підкреслила юрист, інформує еizvestia.com.

Тому, українські компанії за кордоном ризикують стати жертвами шахраїв. Власне, останні орудують і в нашій країні. Останній гучний інцидент – реєстрація українцем ще в 2013 році торгової марку Алі Експрес (китайської компанії Алі Баба) на умовах, що дозволяють надавати послуги інтернет магазинів.

Як зазначила юрист, перед виходом на західні ринки, компанії бажано попередньо подати заявку на реєстрацію своєї торгової марки. Для цього спочатку треба визначитися з ринками, на які хоче зайти компанія. Адже реєстрація торгових марок (ТМ) за кордоном не тільки «роздує» бюджет, а й обмежує терміни виходу на ринок».

У більшості країн працює правило-з моменту реєстрації ТМ протягом певного терміну компанія повинна почати використовувати бренд. В Україні з моменту реєстрації ТМ на початок її використання відводиться 3 роки. У той час, як в європейських країнах – 5 років.

Реєстрацію ТМ за кордоном можна провести трьома способами.

Перший спосіб – на підставі Мадридської угоди. У цьому випадку компанія оплачує основний збір в 653 швейцарських франка. Також є індивідуальні мита, що встановлюються окремими країнами.

При подачі заявки за Мадридською угодою, в заяві зазначаються ті країни, куди має намір вийти компанії. Кількість країн не обмежується. Але за кожну заявнику належить доплатити мінімум 100 швейцарських франків. Ряд країн, такі як США чи Японія, встановили ще більшу плату.

Прив’язка до швейцарських франків пов’язана з тим, що Всесвітня організація інтелектуальної власності, знаходиться в Женеві. Вона веде адміністративну роботу і збори сплачуються в Міжнародному бюро Всесвітнью організацію інтелектуальної власності.

Другий спосіб – оформлення національної заявки при бажанні компанії вийти на ринок однієї країни. Оформляється на індивідуальних умовах країни.

«Є також країни, які не є учасницями Мадридської угоди, наприклад, Канада. Тут працює тільки національна заявка. Подача і оформлення національної заявки обходиться в $ 1 тис.

Третій спосіб – оформлення регіональних торгових марок. Найвідоміша з них – ТМ ЄС. В цьому випадку, при подачі однієї заявки, охоронний документ на ТМ буде діяти на території всіх країн-учасників Євросоюзу.

“Поки невідомо, що буде з ТМ ЄС в Великобританії, але тим, хто бажає вийти на ринки ЄС і Великобританії, вигідніше подавати окремі заявки», – уточнила Марія Ортинська.

Джерело: 
eizvestia.com

Читайте також

22.02.2018
12:29
Цього разу затримання Міхела Саакашвілі завершилося депортацією його до Варшави. Речник Держприкордонслужби Олег Слободя...
21.02.2018
12:34
Інформаційний простір періодично стрясають новини про появу нових криптовалют з відомими назвами. Що це означає? Сьогод...
19.02.2018
09:56
Промови на Мюнхеньскій безпековій конференції часто стають історичними, визначаючи зміни у світовій політиці. Нинішня пр...
15.02.2018
15:30
"У минулому році світ став ближче – занадто близько! – до початку значного конфлікту". Це – слова посла Вольфганга Ішинг...