ВАР збирає загальнонаціональне аграрне віче

Поділитися

Зустріч представників найбільших аграрних асоціацій, керівників сільгосппідприємств, представників центральних органів державної влади, на якій буде прийматись рішення про проведення Загальнонаціонального аграрного податкового страйку 21 грудня 2017 року у м. Києві, відбудеться 19 грудня.

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Представники найбільших аграрних асоціацій, заявляють, що прийняті Верховною Радою рішення про припинення відшкодування ПДВ при експорті олійних, а також про припинення бюджетного фінансування програми «квазіакумуляції ПДВ» є кричущим прикладом політичної корупції та олігархічної змови, спрямованої проти інтересів всіх українських аграріїв.

Заради збагачення великих олігархічних компаній, що володіють більшістю олійноекстракційних заводів країни, в українських аграріїв забирають 10-16 млрд грн на рік. Саме до цього призведе зниження закупівельних цін на олійні культури, яке неминуче станеться, оскільки аграрії втратять право на бюджетне відшкодування ПДВ при експорті соняшнику, сої, ріпаку та будуть змушені включати сплачений ними податковий кредит у витрати. Позаяк при експорті продуктів переробки вказаних культур бюджетне відшкодування ПДВ зберігається.

Ще 4 млрд грн Уряд та Парламент «перекинули» з єдиної програми держпідтримки аграріїв, що працювала без втручання чиновників, на інші бюджетні програми, які наразі навіть не розроблено. Так, на засіданні Громадської раді при Мінагрополітики, що відбулося 13 грудня, представники міністерства не змогли відповісти на питання, як і на що будуть витрачені ці гроші.

«Те, що відбулося, в корені підриває довіру українських аграріїв до Уряду та парламентської більшості, тому що саме відновлення відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур, а також виділення коштів на фінансування програми "квазіакумуляції ПДВ" були тими компенсаторами, що були обіцяні Урядом і Парламентом українським аграріям на заміну скасованого спеціального режиму ПДВ», ― йдеться в повідомленні ВАР.

Зазаначається, що рішення про скасування відшкодування ПДВ при експорті соняшнику в принципі не має жодного логічного виправдання, крім прагнення збільшити доходи аграрних олігархів. Його ініціатори заявляють, що воно покликане забезпечити розвиток вітчизняної переробки. Проте, вже сьогодні в Україні сумарні потужності з переробки соняшнику складають близько 20 млн тонн на рік, при цьому його виробляється близько 13,5 млн тонн в рік, і подальше збільшення посівних площ неможливе через необхідність дотримання вимог сівозміни. Вже зараз багато олійноекстракційних заводів працюють лише 3-4 місяці на рік. Таким чином, будівництво нових потужностей позбавлене сенсу. А скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті соняшнику лише створить ґрунт для монопольної змови з метою заниження закупівельних цін, що стає можливим завдяки усуненню конкуренції за соняшник з боку експортерів.

Навіть прийняття поправки №180, якою передбачено звільнення від оподаткування ПДВ при експорті відповідних олійних культур, що означає фактичне невідшкодування ПДВ, було здійснене з грубим порушенням вимог Регламенту ВРУ: без оголошення змісту поправки та з порушенням статті 116. В результаті, як констатується в спільній заяві членів Аграрного комітету, багато депутатів не розуміли, за що проголосували.

Крім того, звільнення від оподаткування ПДВ при експорті олійних є також грубим порушенням зобов'язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписанні Угоди про Асоціацію з ЄС. Зокрема, за Генеральною угодою з тарифів і торгівлі, сторони можуть тимчасово встановлювати обмеження експорту лише з метою попередження чи послаблення критичного дефіциту товарів, що мають вагоме значення для цієї сторони, що явно не відповідає нинішній ситуації в Україні. Також стаття 31 Угоди про Асоціацію говорить, що сторони не повинні запроваджувати або зберігати в силі будь-які мита, податки або будь-які інші заходи еквівалентної дії, що накладаються на вивезення товарів або запроваджуються у зв’язку з вивезенням товарів на іншу територію.

Враховуючи вище викладене представники найбільших галузевих бізнес-об’єднань АПК ― «Всеукраїнський аграрний форум», ВАР, НАЦУ «Укрцукор», «Аграрний союз України», Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», Асоціація «Союз птахівників України», Асоціація «Свинарі України», Асоціація виробників молока України, заявляють про свою категоричну незгоду з прийнятими рішеннями.

Джерело: 
agravery.com

Читайте також

22.08.2018
09:26
Facebook видалила 652 аккаунти, груп і сторінок за “скоординовану недостовірну поведінку” на платформі цієї соціальної м...
22.08.2018
08:01
В Киеве разразился новый строительный скандал. На этот раз проблемы у инвесторов-физлиц и горожан возникли с новостроем...
17.07.2018
12:13
До Окружного адмінсуду Києва надійшов позов до Київської міської ради, Київської міської державної адміністрації у зв'яз...
09.07.2018
11:02
едичний вертоліт Eurocopter EC 135 упав на селище таунхаусів в американському Вільямсбурзі, викликавши сильна пожежа. За...