Релігійна свобода в Україні: так чи ні?

Поділитися

Уже четвертий рік наша країна веде війну на Донбасі ...

На жаль на хвилі бурхливої війни на сході, в нашій країні яскраво загострилися громадянські протиріччя між верствами суспільства, представниками різних релігій і національностей.

Нашому кореспонденту став відомий кричущий випадок переслідування багатодітної сім'ї за перехід з однієї християнської конфесії в іншу.

Ярослав Антонюк разом зі своєю дружиною Іриною і дітьми в 2013-му році прийняв рішення перейти з православної церкви до церкви Євангельських Християн Баптистів. Після цього рішення, вже протягом декількох років сім'я піддається образами, переслідуванням, фізичним погрозам і розправою в результаті чого, сім'я відчуває нервові психологічні зриви, панічні атаки!

Ярослав і його дружина Ірина багаторазово піддавалися телефонним погрозам від його матері. Вітчим Ірини отримав від розгніваної жінки неодноразову порцію погроз, в 2016 році він раптово помер! Подружжя обґрунтовано припускають, що влада не може і не хоче їх захищати від переслідувань і погроз владної жінки.

Сім'я веде мирний і богобоязливий спосіб життя. Ходять в свою церкву, моляться ... Що ж спровокувало її на гоніння і переслідування цієї сім'ї?

Відповідь очевидна - сам факт переходу з однієї конфесії в іншу. Мати Ярослава, як і представники українських правих партій, вважають таких людей зрадниками. Ця найрідніша і близька Ярославу жінка своїми руками організувала переслідування сім'ї і вже загрожує надіслати найманців для повного знищення дружини Ярослава - Ірини!

Сім'я звернулася в поліцію, але відповідь була наступною - складу злочину не виявлено!

Залишається поставити риторичне питання - коли влада зможе захистити своїх громадян, захистити їх від переслідувань на ґрунті релігійної нетерпимості?

Хвиля патріотизму, яка після 2014 року привела до виникнення добровольчих військових формувань, що утримали російські війська на фронті, також мала негативні наслідки. Це виникнення вкрай націоналістичних партій і їх воєнізованих формувань, які своєю метою ставлять уніфікацію українського суспільства під свої націоналістичні погляди!

Їх девіз схожий на девіз Націоналістів Німеччини минулого століття - «одна країна, одна нація, одна релігія.» (Скоро може зазвучати і - «один вождь»)

Небезпека цього руху в тому, що від захисту країни вони дуже скоро перейшли до переслідування інакодумців!

(Iван Доречний)

Читайте також

13.11.2018
10:43
Рада міністрів закордонних справ на засіданні 19 листопада обговорить ситуацію на Донбасі і в Азовському морі, зокрема п...
13.11.2018
08:54
Палестинські радикали запустили з сектора Гази з вечора понеділка 370 ракет по Ізраїлю, 100 з них перехоплені системою П...
12.10.2018
18:47
Загальна кількість дітей, що загинули або отримали поранення на Сході України цього року, становить 28 осіб. Про це сьог...
11.10.2018
11:08
Наприкінці 2017 року на засіданні Ради регіонального розвитку Президент Петро Порошенко, відгукуючись на заклики бізнесу...