Парламент Каталонії не зміг обрати нового главу уряду

Поділитися

Представник партії Junts per Catalunya, колишній представник уряду автономії Жорді Туруль не зміг отримати абсолютну більшість голосів у парламенті для обрання новим главою женералітату.

Про це повідомляє El Mundo.

За нього проголосували сепаратистські партії Junts per Catalunya і  Esquerra de Catalunya. Водночас ліва сепаратистська партія CUP не голосувала за кандидатуру Туруля, що завадило його обранню. До абсолютної більшості йому не вистачило чотирьох голосів.

Жорді Туруль ще має другий шанс бути обраним – через 48 годин парламент Каталонії має провести другий тур голосування. За звичних обставин перешкод до обрання Туруля главою уряду вже не лишалося б, оскільки у другому турі голосування достатньо простої більшості голосів.

Однак у п’ятницю суддя Верховного суду Пабло Льярена може оголосити про арешт Туруля і це завадить йому бути присутнім у парламенті Каталонії у суботу, коли має відбутися другий тур голосування.

Якщо протягом найближчих двох місяців з дня першого голосування за нового главу уряду каталонський парламент не зможе обрати того, хто очолить регіон, він буде розформований, а в країні проведуть нові парламентські вибори.

Раніше екс-глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон відмовився від можливості вдруге обійняти цю посаду на користь Жорді Санчеса, який перебуває під арештом. Санчес пізніше зняв свою кандидатуру.

Джерело: 
eurointegration.com.ua

Читайте також

13.11.2018
12:04
За фактом відсутності тепла у м. Кривий Ріг відкрито кримінальне провадження. Про це повідомив відділ комунікацій поліці...
13.11.2018
11:46
Колишній секретар голови УПЦ МП Олександр Драбинко приховав діагноз покійного Митрополита Володимира від самого хворого...
13.11.2018
10:21
У Києві затримано учасників етнічної злочинної групи, які тримали у рабстві 94 людей та використовували їх підневільну п...
12.11.2018
18:05
У Львові почали посилено евакуйовувати давно покинуті автомобілі, які припарковані на вулиці. Про це повідомляє прес-слу...