НАЗК погрожує скасовувати реєстрацію партій, якщо не буде звітів

Поділитися

В Національному агентстві з питань запобігання корупції пропонують анулювати реєстрацію політичної партії за неподання вчасно звіту про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Про це  заявила  голова НАЗК Наталія Корчак, передає прес-служба відомства.

"На сьогодні в Україні зареєстровано 352 політичні партії, проте  звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру  надходять не від всіх. В середньому 80-100 партій  перебувають поза політичним процесом, є партіями-невидимками", – розповіла вона.

За її словами, наразі необхідно вирішити проблему створених та зареєстрованих партій, які не здають звіти про майно, не провадять політичну діяльність і не несуть жодної відповідальності за неподання звітності.

Зазначається, що НАЗК пропонує додати до статті 24  "Анулювання реєстрації" Закону України "Про політичні партії в Україні" вимогу, відповідно до якої  підставою для анулювання реєстраційного свідоцтва партії може бути  неподання нею двічі протягом календарного року звіту про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру до НАЗК.

При цьому орган,  який  зареєстрував політичну партію, має звернутися до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва.

У НАЗК також пояснили, що, відповідно до законодавства, політична  партія  щоквартально,  не пізніше ніж на сороковий день  після  закінчення  звітного  кварталу, зобов’язана подати до НАЗК звіт про  майно,  доходи,  витрати  і  зобов’язання фінансового  а також оприлюднювати такий  звіт  на  своєму  офіційному веб-сайті.

Раніше в НАЗК повідомляли, що підготували законопроект про внесення змін до ЗУ "Про політичні партії в Україні", у якому пропонує обмежити здійснення внесків на підтримку політичних партій.

 
Джерело: 
pravda.com.ua

Читайте також

27.08.2018
12:40
Уже четвертий рік наша країна веде війну на Донбасі ... На жаль на хвилі бурхливої війни на сході, в нашій країні яскрав...
22.08.2018
09:20
Лідер республіканської більшості в Сенаті Конгресу США Мітч Макконнелл заявив, що нові санкції Конгресу США проти Росії,...
17.07.2018
12:29
Керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін отримав хімічний опік обох очей після того, як під Спеціалізованою ант...
17.07.2018
11:47
Співробітники СБУ викрили та заблокували у Дніпропетровській області незаконний збут зброї та боєприпасів. Про це повід...