Найбільший у світі літак-ракетоносій вперше випробували на злітній смузі

Поділитися
Літак Stratolaunch призначений для перевезення однієї або кількох ракет на велику висоту, а потім запуску їх в космос.

В авіакосмічному порту Мохаве у Каліфорнії (США) вперше випробували на злітній смузі найбільший в світі літак-ракетоносій Stratolaunch. Про це повідомляє Geekwire.

Так, компанія одного з засновників Microsoft Пола Аллена випробувала свою розробку - літак Stratolaunch, який призначений для перевезення однієї або кількох ракет на велику висоту, а потім запуску їх в космос. Зазначається, що повітряний запуск ракет має змінити сучасну систему доставки кораблів на орбіту.

"Це ще один крок для гігантського літака Stratolaunch: засновник космічного підприємства програмний мільярдер Пол Аллен продемонстрував 34-секундне відео з двофюзеляжним літаком, який пройшов свій перший тест на злітно-посадковій смузі в авіакосмічному порту Мохаве у Каліфорнії", - йдеться в повідомленні.

  • Проїзд злітною смугою є останньою перевіркою літака-гіганта перед першим польотом. Якщо все піде за планом, Stratolaunch підніметься в небо вже в 2019 році.

Літак має дійсно вражаючі характеристики: у нього 28 шасі, вага - 250 тонн, а з повним навантаженням - 590 тонн. Розмах крил Stratolaunch становить 117 метрів. Для порівняння - розмах крил українського літака-велетня Ан-225 Мрія - близько 90 метрів.

На літаку Stratolaunch встановлені шість турбореактивних двигунів Pratt & Whitney, які були зняті з двох авіалайнерів Boeing 747-400. Двигуни розміщуються по три на одному крилі і кожен з них має свою власну систему подачі палива і систему управління.

 

Джерело: 
tyzhden.ua

Читайте також

15.01.2018
09:38
Головна комісія з розслідування злочинів проти польського народу, Центрального слідчого відділу Інституту національної п...
11.01.2018
16:58
Кабінет міністрів затвердив бюджет Пенсійного фонду з доходами 353,6 мільярда гривень, видатками 345,8 мільярда гривень....
10.01.2018
10:42
Внаслідок зсувів у Каліфорнії загинуло щонайменше 13 осіб. Стихійне лихо спровокували сильні дощі. Понад 20 тис. мешканц...
09.01.2018
10:05
Протягом місяця зможемо усунути всі пошкодження, оскільки ситуація ускладнена великою кількістю підземних комунікацій: в...