Львівському дербі бути, та що буде з футболом у Рівному

Поділитися

Вчора, українську футбольну спільноту сколихнула новина про об`єднання друголігового "Львова" та клубу з Прем`єр-ліги "Вереса". Про те, чому так сталося, та чи дотримані футбольні закони - давайте розбиратись.
Повідомляє сайт Sportanalytic.com. 

2008-2009 - єдиний сезон, коли молодий футбольний клуб "Львів" грав серед елітних клубів вітчизняного футболу. Той "Львів" запам`ятався сенсаційною перемогою в першому ж турі над "Шахтарем"(2:0), та поразкою від "Карпат"(2:1) в кінці сезону, яка відрядила клуб в Першу лігу і з того часу Синьо-золоті більше не поверталися до УПЛ. 

Проте, як виявляється, в українському футболі можливо все і місто Лева, імовірно, отримає ще одного представника в Прем`єр-лізі.

Що сталося?

Першими заговорили про об`єднання журналісти видання "Спортивка". Саме вони оголосили, що фк "Львів" тепер виступатиме в УПЛ замість футбольного клубу "Верес". Пізніше, про це повідомили всі спортивні видання України, отже, скоріш за все, інформація достовірна. В другій половині дня пролити більше світла на цю ситуацію спробував власник нк "Верес" Богдан Копитко. Він розповів, що команда "Верес" тепер носитиме назву "Львів", а назву "Верес" матиме теперішній друголіговий "Львів". Якщо простими словами, то два клуби обмінялись назвами. Виходить, в УПЛ тепер гратиме саме "Львів"?

Правовий характер

В мене, як і в багатьох інших небайдужих до футболу людей, виникає питання: "А чи це взагалі законно"? А так як у футбольному світі Конституцією можна вважати регламент, то звертатись треба саме до нього.

Отже, почнемо з того, що станом на сьогодні ні ФК "Львів", ні НК "Верес", ні навіть ФК "Шахтар" не мають атестату на участь в УПЛ в 2018-2019 рр, бо відповідно до статті 5 пункту 1 регламенту УПЛ - "Склад учасників змагань затверджують загальні збори УПЛ". Тобто, рішення, щодо участі того чи іншого клубу в наступному сезоні Прем`єр-ліги визначатимуть саме збори, які відбуваються перед початком кожного нового сезону. 

Тоді, чи можна змінювати назву клубу? 

Так, якщо ви робите це у міжсезоння. Відповідно до статті 6 Регламенту УПЛ, клуб, який бажає змінити назву, повинен до початку нового змагального сезону подати відповідні документи до дирекції УПЛ, та сплатити обов`язковий внесок у розмірі 50 тисяч гривень. Рішення дирекції ліги про зміну назви клубу, затверджується, вже згаданими, Загальними зборами. 

Тобто "Верес", змінюючи назву на "Львів", платить внесок, отримує атестат та продовжує грати в Прем`єр-лізі. А ФК "Львів" змінює назву на "Верес" за схожою процедурою, але грає вже у Другій Лізі, де клуб грав в минулому сезоні. Виходить, що обидві ліги зберегли своїх учасників, та ще й внески отримали від останніх.

Причина

Всіх причин такого кроку ми знати не можемо, проте є одна дуже очевидна. Отримати сертифікат на участь в наступному сезоні "Вересу" було б важко. З фінансами у клубу проблем немає, домашні матчі команда грає на "Арені Львів". Але найбільший "камінь спотикання" в клубу Богдана Копитка - відсутність бази. "Львів" власну базу має, тож це одна з причин, чому "обмін назвами" відбувся саме з "городянами". У Львові створені всі умови для участі футбольного клубу в еліті українського футболу, та для отримання відповідного сертифікату від дирекції УПЛ. До того ж, вітчизняний футбол отримає ще одне міське дербі, що явно не завадить. 

Ставлення фанів "Вересу"

Так як фан-сектору у "Львова" немає (не плутати з відсутністю вболівальників), то цікава реакція саме "Вовків".

Та фани виявились теж задоволеними фактом повернення команди додому, та зміною влади в клубі. Відповідне повідомлення ті залишили на сторінці фан-спільноти клубу у Фейсбук. Нагадаємо, що фан-сектор перестав підтримувати рівнян, коли вони вийшли до УПЛ. Мотивували свій вчинок тоді тим, що хочуть бачити рідний клуб тільки в рідному місті (команда переїхала на Арену-Львів). А тепер "Верес" повернеться до Рівного, точніше гратиме в області (стадіон в Рівному закритий на реконструкцію) вже в статусі клубу з Другої Ліги. Тобто в цій ситуації у виграші всі?

Мінуси

Не зовсім. Одним з недоліків в цій ситуації є невизначена доля гравців обох команд. Хто гратиме в перейменованому "Вересі"? А хто у "Львові"? Відомо лише, що колектив, який фінішував шостим в УПЛ, розпадеться, так як гравці написали заяви про звільнення. 

Також незрозуміло коли команда повернеться в Рівне, та хто завершуватиме реконструкцію стадіону в Рівному, який планували відкрити вже в наступному році (відомо, що зараз роботи заморожені).

Висновок

Загалом в цій ситуації поки що більше питань ніж відповідей. Думаю, що більше подробиць про долі обидвох команд ми дізнаємось вже найближчим часом. А найважливіше, щоб перейменування, переїзди та решту метушні йшли лише на користь українському футболу в його, напевно, найважчі часи в історії.

Джерело: 
sportanalytic.com

Читайте також

18.06.2019
11:46
Скандалы вокруг адвоката Андрея Довбенко продолжают обрастать новыми подробностями. По данным правоохранителей, он попал...
18.02.2019
14:30
На главном фото: Александр Климчук Отношения бизнеса и службы безопасности в Украине никогда нельзя было назвать теплыми...
19.12.2018
12:48
Назарук Юрій, двадцятичотирьохрічний уродженець Волинської області, мешканець міста героя – Києва. Він виріс у звичайній...
31.05.2018
14:39
У Європейському Союзі прокоментували інсценування вбивства журналіста Аркадія Бабченка, заявивши, що Україна має право з...