Комітет Верховної Ради обговорює скасування «зеленого тарифу»

Поділитися

Паливно-енергетичний комітет ВРУ ініціює перегляд програми підтримки відновлюваної енергетики в Україні.

Напередодні комітет організував круглий стіл, де обговорили запровадження механізму «зелених» аукціонів замість «зелени» тарифів для промислових виробників.

Також відповідні розробки проводить і Національна комісія з державного регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг. Нацрегулятор вважає, що світові тренди в сфері відновлюваної енергетики змінилися і Україна має змінити законодавство.

Обговорюватимуть нову інвестиційну політику наступного понеділка, 19 березня, заявляють в Нацкомісії.

Тим часом стрімке зростання об’єктів відновлюваної енергетики не підтримують в «Укренерго». За словами керівника компанії Всеволода Ковальчука, в гонитві за інвесторами варто пам’ятати про збалансованість та безпеку системи і паралельно з СЕС та ВЕС будувати гідро та газові станції.

Депутати ВРУ пропонують виносити на аукціон ті ділянки для будівництва об’єктів відновлюваної енергетики, які погодило «Укренерго». Таким чином держава контролюватиме розміщення та потужність «зелених» станцій, щоби мінімізувати їхній негативний вплив на енергосистему.

Як відомо, національна енергетична стратегія передбачає, що до 2035 року частка відновлюваної енергетики в виробництві електроенергії в країні сягне 25%. Однак держпідтримка «зелених» станцій розрахована лише до 2030 року. До цього часу електроенергія від таких станцій продається за спеціальним «зеленим» тарифом, прикріпленим до курсу євро. Так, сонячні станції отримують 12,01-16,37 євроцентів за кВт*годину (залежно від дати запуску станції та її типу), а вітряні станції отримують 4,52-10,18 євроцентів за кВт*годину.

Разом з тим, експерти вважають, що «бум» на будівництво «зелених» об’єктів енергетики спаде після 2019 року. Адже станція може окупатися до 10 років за нинішніх тарифів, а пізніше її робота може бути менш вигідною.

Джерело: 
agro-business.com.ua

Читайте також

20.04.2018
13:17
Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа перебуває з робочим візитом у Японії з метою розширення експортних постачання...
19.04.2018
13:27
Представник МВФ Йоста Люнгман заявляє про відсутність можливостей для збільшення видатків державного бюджету, пише "Екон...
18.04.2018
14:54
Данилюк стверджує, що однією з головних вимог МВФ є затвердження Україною механізму автоматичного коригування газових т...
17.04.2018
10:30
Середній розмір допомоги із безробіття становить 2,5 тисячі гривень. В Україні поменшало безробітних. За останній місяць...