Комітет Верховної Ради обговорює скасування «зеленого тарифу»

Поділитися

Паливно-енергетичний комітет ВРУ ініціює перегляд програми підтримки відновлюваної енергетики в Україні.

Напередодні комітет організував круглий стіл, де обговорили запровадження механізму «зелених» аукціонів замість «зелени» тарифів для промислових виробників.

Також відповідні розробки проводить і Національна комісія з державного регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг. Нацрегулятор вважає, що світові тренди в сфері відновлюваної енергетики змінилися і Україна має змінити законодавство.

Обговорюватимуть нову інвестиційну політику наступного понеділка, 19 березня, заявляють в Нацкомісії.

Тим часом стрімке зростання об’єктів відновлюваної енергетики не підтримують в «Укренерго». За словами керівника компанії Всеволода Ковальчука, в гонитві за інвесторами варто пам’ятати про збалансованість та безпеку системи і паралельно з СЕС та ВЕС будувати гідро та газові станції.

Депутати ВРУ пропонують виносити на аукціон ті ділянки для будівництва об’єктів відновлюваної енергетики, які погодило «Укренерго». Таким чином держава контролюватиме розміщення та потужність «зелених» станцій, щоби мінімізувати їхній негативний вплив на енергосистему.

Як відомо, національна енергетична стратегія передбачає, що до 2035 року частка відновлюваної енергетики в виробництві електроенергії в країні сягне 25%. Однак держпідтримка «зелених» станцій розрахована лише до 2030 року. До цього часу електроенергія від таких станцій продається за спеціальним «зеленим» тарифом, прикріпленим до курсу євро. Так, сонячні станції отримують 12,01-16,37 євроцентів за кВт*годину (залежно від дати запуску станції та її типу), а вітряні станції отримують 4,52-10,18 євроцентів за кВт*годину.

Разом з тим, експерти вважають, що «бум» на будівництво «зелених» об’єктів енергетики спаде після 2019 року. Адже станція може окупатися до 10 років за нинішніх тарифів, а пізніше її робота може бути менш вигідною.

Джерело: 
agro-business.com.ua

Читайте також

18.02.2019
09:25
По данным 2018 года в Киеве в заведениях городского подчинения не хватает более 5000 медсестер. Об этом сообщил журналис...
13.02.2019
19:26
Печерский районный суд города Киева наложил арест на имущество ПАО "Орджоникидзевский горно-обогатительный комбинат", ПА...
13.02.2019
17:45
Сегодня на шахте "Юбилейная" в Кривом Роге мертвыми нашли двоих человек. Об этом сообщает издание "Первый Городской".  Э...
13.02.2019
15:06
Международные авиалинии Украины (МАУ) используют написание Kiev, а не Kyiv, так как это официальная транслитерация Между...