Агро-лобісти: як «Бізнес Варта» лобіює інтереси шахраїв і аферистів

Поділитися

Громадська організація «Бізнес-Варта» за гроші і при політичному сприянні корумпованих чиновників і депутатів займається обслуговуванням бізнес-інтересів ряду сумнівних підприємців. Про це повідомляють журналісти Миколаєва за результатами розслідування діяльності «захисників підприємців». За повідомленнями медійників, «Бізнес-Варта», зокрема, помічена при допомозі рейдерам у здійсненні незаконних поглинань деяких компаній в Миколаївській області.

Як відомо, очолює ГО «Бізнес-Варта» адвокат Тетяна Козаченко, екс-помічник міністра юстиції Петренко, яку антикорупціонери самі запідозрили в незаконному збагаченні і інших серйозних зловживаннях, зокрема, в повному провалі люстрації в Україні. Більш того, в 2016 р проти Козаченко було відкрито кримінальну справу. Але їй (дивно?) вдалося уникнути відповідальності.

Зараз, за ​​неофіційними повідомленнями в Кабміні, Козаченко користується своїми зв'язками у владних кабінетах (зокрема першого віце-прем'єра Кубіва і глави Мін'юсту), щоб заробляти на обслуговуванні бізнес-інтересів своїх замовників. Наприклад, журналісти з'ясували, що Козаченко і її організація зараз активно лобіюють інтереси братів Доценко, які, нагадаємо, в ділових колах отримали репутацію, м'яко кажучи, шахраїв, махінаторів та корупціонерів.
Відзначимо, показовим стала недавня ситуація з нарадою т.зв. «Антирейдерського штабу» в Миколаївській облдержадміністрації, на якому розглядався конфлікт по Братському олієпресовому заводу (БМПЗ). Саме засідання чиновники (при мовчазній позиції «Бізнес-Варти») зробили закритим для ЗМІ і громадських діячів, чим викликали подив і сильний резонанс.

Крім того, з'ясувалося, що на нараду за наказом одіозного губернатора області Олексія Савченко не пустили орендаря заводу, який страждає від дій загарбників підприємства. Але в той же час, за словами очевидців, на цю таємну зустріч прибули брати Доценко і відомий скандальний нардеп Іван Мірошниченко.

Чи дивно, але саме після тієї таємної зустрічі брати Доценко знову активізувалися на рейдерській ниві, місцева поліція з прокуратурою не діють, а тітушки відчувають себе безкарними. Як розповідають журналісти, все це схоже на чітко сплановану і проплачену кампанію, і можна припустити, що і на цей раз корупціонери надумали використовувати в своїх схемах по віджиму бізнесу останній важіль - адмінресурс. Таким чином, цей прецедент мав би потрапити вже під приціл НАБУ, САП і ново створеного ДБР.

Додамо, що крім Козаченко в Бізнес-Варту входять і деякі інші фігуранти численних корупційних скандалів. Наприклад, член "Самопомочі" і видатний "люстратор" Єгор Соболєв, якого ЗМІ підозрювали крім усього іншого в підробці документів і обслуговуванні інтересів Росії.
Крім цього членами ГО значаться й інші одіозні депутати. Наприклад скандальний агропідприємець з групи "Воля народу" Сергій Лабазюк, за яким тягнеться хвіст підкупу виборців, тиску на журналістів через антикорупційні розслідування, багатомільйонні розтрати бюджетних коштів.

Займається "захистом" бізнесу від рейдерів і ще один представник Ради - нардеп з БПП Леонід Козаченко (теж був фігурантом антикорупційної кримінальної справи), - у якого журналісти виявили бізнес в Росії, факти підігрування агроолігархам і корупційного лобізму.

Не менш цікаві біографії та інших "борців за правду" з "Бізнес-Варти". Але в зв'язку з цим виникає логічне запитання - як корупціонери і рейдери можуть побороти рейдерство в країні і захистити чесний бізнес від таких же рейдерів, якими є самі?! Довіра до таких "активістів" зводиться нанівець.

Читайте також

17.07.2018
10:42
У січні - травні 2018 року розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, орган...
31.05.2018
14:35
НАК «Нафтогаз України» має намір у червні цього року здійснити тестову закупівлю природного газу власного видобутку у пр...
30.05.2018
13:20
У Верховній Раді зараз знаходиться законопроект №6577, його суть – впровадження параметричного методу нормування в будів...
29.05.2018
16:05
Євросоюз планує скоротити фінансування східних країн-членів на 30 мільярдів євро та перенаправить ці кошти на фінансову...